Nawilżający żel do twarzy – czym powinien się wyróżniać?

Aby odpowiednio zadbać o skórę naszej twarzy, powinniśmy na co dzień zadbać o jej odpowiednie i dokładne oczyszczanie. Aby tego dokonać, musimy wejść w posiadanie odpowiednich produktów, które spełnią nie tylko nasze oczekiwania, ale i oczekiwania naszej skóry. Co za tym idzie? Przede wszystkim nie będą działały na jej szkodę. Twarz to nasza wizytówka i bardzo ważne jest, aby prezentowała się świeżo i promiennie każdego dnia. Dzięki temu my czujemy się lepiej i pewniej spoglądając w lustro i w kontakcie z innymi. Dobry żel nawilżający do twarzy zapewni nam odpowiedni poziom pielęgnacji. Powinien odznaczać się kilkoma ważnymi cechami. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

  1. Żel do mycia twarzy (nawilżający) nie powinien się zbytnio pienić. Bardzo dobrze, aby nie miał zbyt intensywnego zarówno koloru, jak i zapachu. Jeśli tak się stanie, może to oznaczać, że produkt nafaszerowany jest perfumowanymi substancjami zapachowymi i barwnikami, które mogą zadziałać na szkodę naszej skórze.
  2. Nawilżający żel do mycia twarzy w żadnym wypadku nie powinien zawierać w swoim składzie alkoholu oraz silnych kwasów, może to bowiem zadziałać na skórę bardzo podrażniająco.
  3. Dobrze, aby w składzie zawarte były substancje aktywne, które wpłyną kojąco na stan skóry i będą źródłem składników odżywczych. 
  4. Najlepiej, aby w składzie naszego kosmetyku znalazło się jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego, o właściwościach nawilżających. 

Jakie rodzaje żeli królują na rynku kosmetycznym?

Żele zazwyczaj dedykowane są dla określonego typu skóry. Przy wyborze danego kosmetyku, powinniśmy ustalić jaki typ skóry posiadamy, by móc dobrać odpowiedni rodzaj preparatu, który będziemy stosować podczas codziennej pielęgnacji.

  1. Żel do skóry suchej; zawiera mnóstwo składników nawilżających, np. kwas hialuronowy, który wiąże cząsteczki wody.
  2. Żel do cery tłustej i mieszanej; zawiera składniki usuwające nadmiar sebum i głęboko oczyszcza.
  3. Żel do skóry skłonnej do alergii; skupia w sobie bardzo łagodne składniki o działaniu kojącym i antyalergicznym.
+0